Widzowie o spektaklu „Klęski w dziejach miasta” z Teatru Bogusławskiego w Kaliszu

Pierwsze spostrzeżenia widzów po spektaklu Klęski w dziejach miasta.

„Było to ciekawe przedstawienie, dużo się działo w sferze muzyki i choreografii odtwarzanej na scenie, cała scenografia grała razem z aktorami. Było to bardzo ciekawe spojrzenie na problem współczesnego miasta”.

„Spektakl był dla mnie przekonywujący ze strony muzycznej. Bardzo interesujące było wywarzanie dźwięków tu i teraz. Cały czas zastanawiam się jednak nad tekstem – nie wiem czy nie wolałabym usłyszeć czegoś innego podanego w równie oryginalny sposób”.

„Ciężko jest wypowiadać się na temat spektaklu, ponieważ zdaje się, że dedykowany jest on dość hermetycznemu środowisku. Rozwiązaniem, które wydało mi się niezwykle intrygujące było tworzenie muzyki na scenie przez aktorów. Przedstawienie rozpatrywałabym raczej w kategoriach muzycznego wydarzenia”.

„Wydaje mi się, że spektakl Klęski w dziejach miasta jest projektem dość abstrakcyjnym. Abstrakcyjnym w sensie scenograficznym, ale też polegającym na sprowadzeniu typowo postrzeganej w teatrze fotografii do bardzo minimalnych, rudymentarnych elementów. Te zabiegi być może nie jednym utrudnią interpretacje, ale z drugiej strony zostawiają one widzowi szersze pole odbioru. Oczywiście wiadomo, że mowa jest w spektaklu o konkretnym mieście, czyli Kaliszu, ale taka sytuacja jest wspólna dla bardzo wielu miast. Wydaje mi się, że Weronice Szczawińskiej jak zwykle udało się wychwycić uniwersalizm pewnych zjawisk, co mnie osobiście najbardziej w jej teatrze pociąga”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s