Porannie do kawy, czyli na co zapraszają Młodzi Krytycy w VII dzień Festiwalu.

Rozpoczynamy kolejny dzień z teatrem! Siódmy dzień II Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie zaczniemy sekcją KINOTEATR o godzinie 11:00. Będziemy mieli okazję zobaczyć dwa przedstawienia: KARSKI oraz CHŁOPIEC MALOWANY. Pierwsze, zrealizowane w koprodukcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego z TVP, to telewizyjny spektakl w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, który głównymi bohaterami czyni młodych reżyserów pracujących w pośpiechu nad fabularyzowanym dokumentem o Karskim. Drugie to ekranizacja dramatu Piotra Roweckiego poruszającego kwestię matczynej miłości do poległego na zagranicznej misji żołnierza.

O 18 zapraszamy na spektakl pod tytułem Karskiego historia nieprawdziwa, w reżyserii Julii Mark. Przedstawienie zostało nominowane do finału 21. Edycji ogólnopolskiego konkursu na wystawienie sztuki współczesnej, nagrodzono je także srebrnym kluczykiem za najlepszy spektakl w plebiscycie „Nowin Jeleniogórskich”.

Po spektaklu, o godzinie 21:00, odbędzie się kolejna część DRAMA LAB, w trakcie której będziemy mieli okazję posłuchać W naszym piecu pokojowym autorstwa Weroniki Murek. Młoda pisarka za swój debiut dramatyczny – sztukę Feinweinblein – otrzymała w tym roku Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Zapraszamy na Małą scenę !

Życzymy miłych wrażeń!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s