Spektakle konkursowe 3. FNT

 

 • W konkursie trzeciej edycji Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie bierze udział siedem spektakli:
  • Wróg ludu w reżyserii Jana Klaty. Opracowaniem dramatu Henryka Ibsena zajął się Michał Buszewicz, scenografią – Justyna Łagowska, a choreografią Maćko Prusak. Premiera przedstawienia miała miejsce 22 października 2016 roku w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie.
  • Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Spektakl został oparty na sztuce Zuzanny Bućko i Szymona Bogacza, zainspirowany powieścią Marii Dąbrowskiej Noce i dnie. Za reżyserię odpowiada Julia Mark, a prapremiera przedstawienia odbyła się 5 grudnia 2015 roku.
  • Samotność pól bawełnianych. Premiera nowej wersji spektaklu miała miejsce 24 stycznia 2016 roku w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Reżyserem jest Radosław Rychcik, a tekst stanowi adaptacja sztuki Bernarda-Marie Koltèsa w przekładzie Mariana Mahora.
  • Krew na kocim gardle czyli Marylin Monroe kontra wampiry z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, na podstawie adaptacji sztuki Rainera Wernera Fassbindera. Anja Suša jest reżyserem tego spektaklu, za dramaturgię odpowiada Agnieszka Jakimiak. Jego prapremiera przypadła na 19 marca 2016 roku.
  • Pogorzelisko w reżyserii Cezarego Ibera. W spektaklu wykorzystano sztukę Wajdiego Mouawada w przekładzie Tomasza Swobody. Premiera miała miejsce 22 października 2016 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
  • Być jak Dr Strangelove czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur. Spektakl jest inspirowany Męskimi fantazjami Theweleita, filmem Być jak Stanley Kubrick oraz scenariuszami filmów Kubricka. Przedstawienie prezentowane przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu wyreżyserował Marcin Liber, a dramaturgią zajął się Jarosław Murawski. Prapremiera spektaklu odbyła się 18 czerwca 2016 roku.
  • Harper z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Spektakl powstał w oparciu o tekst Simona Stephensa w przekładzie Małgorzaty Semil. Jego reżyserem jest Grzegorz Wiśniewski, a premiera przypadła na 8 października 2016 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s